Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tychowie Nowym

sptychownowy.szkolnastrona.plgodło

E-mail: sptychownowy@onet.pl

Narodowe Święto Niepodległości

„Wolność kocham i rozumiem” – pod tym hasłem społeczność naszej szkoły świętowała obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie akademii, która odbyła się 7 listopada uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia pojawiające się na trudnej i krętej drodze Polski ku niezależności i suwerenności. Zwrócili uwagę na stereotypy związane ze współczesnym postrzeganiem patriotyzmu, wyrazili radość i dumę z tego, że są Polakami. Nasza szkoła przyłączyła się też w tym dniu do ogólnopolskiej akcji wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11.

Swój spektakl uczniowie zaprezentowali społeczności gminy Mirzec po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Dniu Niepodległości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie okazane przy organizowaniu naszego wspólnego patriotycznego przedsięwzięcia.

Tekst: Renata Iwoła

Foto: Aneta Borowska